Baza wiedzy

post

DBAJ O SIEBIE

Stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od naszego stylu życia. Niestety niekiedy postawa „twardziela” sprawia, że w mniejszym stopniu niż większość kobiet troszczymy się o swoje zdrowie i wybieramy się do lekarza, gdy może być już zbyt późno. Co robić, by dłużej zachować zdrowy umysł i ciało?

Wiele dolegliwości, z którymi często mierzymy się po 50. czy 60. roku życia, jest skutkiem złych nawyków zdrowotnych z całego naszego życia. Dlatego im wcześniej zaczniesz o siebie dbać, tym bardziej prawdopodobne, że w późniejszych latach będziesz cieszyć się zdrowiem i energią.

  • Pamiętaj o diecie. Starannie zweryfikuj swoje nawyki żywieniowe, a szybko zauważysz lepsze samopoczucie.
  • Jeśli nie uprawiasz sportu, wprowadź do swojego życia aktywność fizyczną, niezbędną do utrzymania ciała w dobrej formie.
  • Pomyśl poważnie o regularnym sprawdzaniu swojego stanu zdrowia.
  • Nawet, jeśli czujesz się dobrze, staraj się wykonywać rutynowe badania profilaktyczne.
  • Ćwicz umysł. Z wiekiem nieużywane komórki nerwowe zaczynają powoli zanikać.
  • Nawet, jeśli jeszcze nie dotyczą Cię dolegliwości, z którymi zmaga się wielu mężczyzn po 50, warto już teraz o nich pomyśleć. Możesz stosować suplementy takie jak Prostalong Complex, który wspomaga typowo męskie funkcje organizmu.

Przeczytaj więcej o diecie, aktywnościach i badaniach lekarskich w innych artykułach:

1. Grzanka-Tykwińska, K. Kędziora-Kornatowska, Znaczenie wybranych form aktywności w życiu osób w podeszłym wieku, Gerontologia Polska, tom 18, nr 1, 29–32
2. P. Szukalski, I. Oliwińska, E. Bojanowska, Z. Szweda-Lewandowska, To idzie starość – polityka społeczna a przygotowanie do starzenia się ludności Polski, praca naukowo-badawcza przygotowana przez zespół ekspertów Fundacji Instytut Spraw Publicznych na zlecenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 2008

Badanie
prostaty
– bez strachu!

post
zobacz więcej

jak działa
układ moczowo
- płciowy

Gruczoł prostaty to niezbędny element układu moczowo -płciowego. Żeby zrozumieć jego funkcjonowanie w kontekście całego układu, warto przyjrzeć się działaniu pozostałych jego elementów. Męski układ moczowo -płciowy składa się z elementów układu moczowego i płciowego.

zobacz więcej

PROSTATA
– WSZYSTKO CO
MUSISZ O NIEJ
WIEDZIEĆ

post
zobacz więcej

dieta po pięćdziesiatce

Odpowiednie odżywianie ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka w każdym wieku. Jest również istotne dla prawidłowego funkcjonowania prostaty w przyszłości. Ukończenie 40 czy 50 lat to najbardziej odpowiednia chwila, by bardziej restrykcyjnie podejść do swojej diety...

zobacz więcej

forma po
czterdziestce

Problemy z prostatą częściej dotykają mężczyzn otyłych i prowadzących siedzący tryb życia. To nie jedyny powód, dla którego warto podejmować aktywność w każdym wieku. Dbanie o formę fizyczną to jeden z kluczowych czynników wpływających na zdrowie i dobre samopoczucie...

zobacz więcej

Zdrowie po
pięćdziesiątce

post
zobacz więcej

nie jesteś
sam

Bardzo często lekceważymy i bagatelizujemy sygnały płynące z naszego organizmu. Nie rozmawiamy o nich z nikim przekonani, że „samo przejdzie”. Dolegliwości związane z przerostem prostaty to nie powód do wstydu. Jeśli zmagasz się z tym problemem – nie martw się, to dotyka też wielu innych!

zobacz więcej
complex

Męski sposóbby cieszyć się życiem.

Prostalong Complex to suplement diety wspomagający typowo męskie funkcje organizmu.1

Dowiedz się więcej

1. Składniki produktu przyczyniają się do utrzymania właściwego poziomu testosteronu, wspomagają płodność i funkcje rozrodcze oraz wpływają na prawidłową spermatogenezę.