Baza wiedzy

post

Naturalne
sposoby na prostatę

Nieprzyjemne dolegliwości związane z powiększeniem prostaty można załagodzić metodami naturalnymi. Są one zalecane przez lekarzy, ponieważ – w przeciwieństwie do syntetycznych leków – przeważnie ich stosowanie nie wiąże się z przykrymi skutkami ubocznymi. Sprawdź, jakie występujące w naturze substancje mogą Ci pomóc!

Stosowanie naturalnych surowców roślinnych na problemy związane z prostatą pomaga łagodzić dolegliwości związane z oddawaniem moczu i skutecznie polepsza jakość życia. Wielu lekarzy i pacjentów potwierdza efektywność metod naturalnych i podkreśla brak występowania działań niepożądanych.

Najpopularniejszymi substancjami naturalnymi, które przynoszą ulgę ludziom mającym problemy z prostatą są: nasiona dyni zwyczajnej, korzeń pokrzywy zwyczajnej, owoce palmy sabalowej i kora śliwy afrykańskiej.

Nasiona dyni zwyczajnej – najlepiej stosować je w przypadku podrażnienia pęcherza i w problemach z oddawaniem moczu. Według badań klinicznych surowiec powinno się stosować przez co najmniej trzy miesiące.

Korzeń pokrzywy zwyczajnej – pomaga przy bolesnym i częstym oddawaniu moczu, zmniejsza potrzebę częstego chodzenia do toalety w nocy. Powinien być przyjmowany w postaci naparu, raz na dobę.

Owoc palmy sabalowej – badania wykazały jego właściwości przeciwwysiękowe, przeciwzapalne, rozkurczowe. Jest szczególnie polecany w dolegliwościach układu moczowego związanych z prostatą.

Kora śliwy afrykańskiej – zalecana w przypadku problemów z zastojem moczu, zaburzeń z oddawaniem moczu oraz przed i po zabiegach związanych z prostatą.

Istnieją również inne naturalne surowce łagodzące problemy ze sterczem. Są to między innymi znamiona kukurydzy i olej z kiełków kukurydzy. Zalecane są jako środki pomocnicze, do stosowania równolegle z innymi substancjami.

Badanie
prostaty
– bez strachu!

post
zobacz więcej

jak działa
układ moczowo
- płciowy

Gruczoł prostaty to niezbędny element układu moczowo -płciowego. Żeby zrozumieć jego funkcjonowanie w kontekście całego układu, warto przyjrzeć się działaniu pozostałych jego elementów. Męski układ moczowo -płciowy składa się z elementów układu moczowego i płciowego.

zobacz więcej

Dbaj
o siebie

post
zobacz więcej

dieta po pięćdziesiatce

Odpowiednie odżywianie ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka w każdym wieku. Jest również istotne dla prawidłowego funkcjonowania prostaty w przyszłości. Ukończenie 40 czy 50 lat to najbardziej odpowiednia chwila, by bardziej restrykcyjnie podejść do swojej diety...

zobacz więcej

PROSTATA
– WSZYSTKO CO
MUSISZ O NIEJ
WIEDZIEĆ

post
zobacz więcej

forma po
czterdziestce

Problemy z prostatą częściej dotykają mężczyzn otyłych i prowadzących siedzący tryb życia. To nie jedyny powód, dla którego warto podejmować aktywność w każdym wieku. Dbanie o formę fizyczną to jeden z kluczowych czynników wpływających na zdrowie i dobre samopoczucie...

zobacz więcej

Zdrowie po
pięćdziesiątce

post
zobacz więcej

nie jesteś
sam

Bardzo często lekceważymy i bagatelizujemy sygnały płynące z naszego organizmu. Nie rozmawiamy o nich z nikim przekonani, że „samo przejdzie”. Dolegliwości związane z przerostem prostaty to nie powód do wstydu. Jeśli zmagasz się z tym problemem – nie martw się, to dotyka też wielu innych!

zobacz więcej

Zobacz również

vital

Sprawność seksualnai prawidłowe działanie prostaty.

Prostalong Vital jest suplementem diety, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania prostaty oraz korzystnie wpływa na sprawność seksualną.

Dowiedz się więcej