Baza wiedzy

post

dieta po pięćdziesiątce

Odpowiednie odżywianie ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka w każdym wieku. Jest również istotne dla prawidłowego funkcjonowania prostaty w przyszłości. Ukończenie 40 czy 50 lat to najbardziej odpowiednia chwila, by bardziej restrykcyjnie podejść do swojej diety. Niezdrowe jedzenie stanowi pokusę, której ciężko się oprzeć. To jednak czas, by pożegnać się z nimi i zrobić na talerzu miejsce dla zdrowego jedzenia. Jakie produkty spożywać, by zwiększyć szanse na długie i zdrowe życie?

Unikaj smażenia w głębokim tłuszczu, jedzenia fastfoodów, słodyczy i picia gazowanych napojów. Warto również ograniczyć spożywanie alkoholu. Nie należy się przejadać – lepiej jadać mniej, a częściej (5-6 posiłków dziennie). Dieta po 40-50 roku życia powinna przede wszystkim składać się z lekkostrawnych potraw – potrawy tłuste, ostre czy wzdymające długo zalegają w żołądku.

Z upływem wieku zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na białko. Warto zatem pamiętać o jajach, rybach, drobiu i produktach mlecznych. Pełnowartościowego białka dostarczają również wołowina i cielęcina oraz soja, soczewica i fasola.

Koniecznie należy zadbać o obecność w diecie zdrowych tłuszczów (oliwa z oliwek, olej rzepakowy, orzechy, tłuste ryby – np. łosoś). Te potrawy zawierają zdrowe kwasy omega-3 i omega-6, chroniących organizm przed wieloma poważnymi schorzeniami. Produkty pełnoziarniste (ciemne pieczywo, brązowy ryż, kasze) natomiast pomogą zadbać o zdrowie układu pokarmowego.

Nie zapomnij, że dieta ma wpływ na funkcjonowanie prostaty. Niezbędnym elementem w każdej diecie są owoce i warzywa. Jeśli szczególnie zależy nam na jedzeniu potraw pomagających zachować zdrową prostatę, wybierajmy te bogate w antyoksydanty, witaminy i składniki mineralne. Ważne jest też codzienne spożywanie produktów dostarczających cynk (fasola, kiełki, cebula, groch orzechy, pestki dyni).

Spożywanie dostatecznej ilości produktów bogatych w ważne dla zdrowia prostaty składniki odżywcze nie zawsze jest łatwe – dlatego warto wspomagać dietę suplementami. Prostalong Complex zawiera 5 działających kompleksowo składników, które wspomagają męskie funkcje organizmu. (olej z pestek dyni, cynk, palma sabalowa, witamina E oraz selen).

Szereg dolegliwości dopadających nas po 40 czy 50 roku życia nie musi być regułą. Wystarczy nieco uważniej dobierać spożywane produkty, by cieszyć się dobrym samopoczuciem, zdrowiem i estetyczną sylwetką.

E. Jabłoński, U. Kaźmierczak, Odżywianie się osób w podeszłym wieku, Gerontologia Polska, tom 13, nr 1, 48–54

Badanie
prostaty
– bez strachu!

post
zobacz więcej

jak działa
układ moczowo
- płciowy

Gruczoł prostaty to niezbędny element układu moczowo -płciowego. Żeby zrozumieć jego funkcjonowanie w kontekście całego układu, warto przyjrzeć się działaniu pozostałych jego elementów. Męski układ moczowo -płciowy składa się z elementów układu moczowego i płciowego.

zobacz więcej

Dbaj
o siebie

post
zobacz więcej

PROSTATA
– WSZYSTKO CO
MUSISZ O NIEJ
WIEDZIEĆ

Media niezwykle często bombardują nas różnymi hasłami dotyczącymi prostaty. Popularność tematu jest uzasadniona – według badań, blisko 2mln mężczyzn powyżej 50. roku życia w Polsce cierpi na dolegliwości związane z prostatą.

zobacz więcej

forma po
czterdziestce

Problemy z prostatą częściej dotykają mężczyzn otyłych i prowadzących siedzący tryb życia. To nie jedyny powód, dla którego warto podejmować aktywność w każdym wieku. Dbanie o formę fizyczną to jeden z kluczowych czynników wpływających na zdrowie i dobre samopoczucie...

zobacz więcej

Zdrowie po
pięćdziesiątce

post
zobacz więcej

nie jesteś
sam

Bardzo często lekceważymy i bagatelizujemy sygnały płynące z naszego organizmu. Nie rozmawiamy o nich z nikim przekonani, że „samo przejdzie”. Dolegliwości związane z przerostem prostaty to nie powód do wstydu. Jeśli zmagasz się z tym problemem – nie martw się, to dotyka też wielu innych!

zobacz więcej
complex

Męski sposóbby cieszyć się życiem.

Prostalong Complex to suplement diety wspomagający typowo męskie funkcje organizmu.1

Dowiedz się więcej

1. Składniki produktu przyczyniają się do utrzymania właściwego poziomu testosteronu, wspomagają płodność i funkcje rozrodcze oraz wpływają na prawidłową spermatogenezę.