Najczęstsze pytania

Czym jest prostata?

Prostata (inaczej – gruczoł krokowy lub stercz) to narząd należący do męskiego układu moczowo – płciowego. Gruczoł składa się z dwóch płatów (lewy i prawy) połączonych węziną. Jego kształt można porównać do kasztana jadalnego.

Gdzie znajduje się prostata?

Prostata położona jest poniżej pęcherza moczowego, a jej tylna część przylega bezpośrednio do odbytnicy.

Jaka jest funkcja prostaty?

Prostata odpowiada za produkcję białego płynu, który stanowi około 25% męskiego nasienia i jest uwalniany w końcowym momencie aktu seksualnego. Wyprodukowana wydzielina stymuluje poruszanie się plemników i zawiera niezbędne dla nich substancje odżywcze.

Jakie są pierwsze objawy problemów z prostatą?

Najczęstsze pierwsze problemy występujące u respondentów to:

  • potrzeba częstego korzystania z toalety
  • wydłużony czas oddawania moczu
  • kłopoty z oddawaniem moczu
  • słaby lub przerywany strumień moczu
  • wrażenie niepełnego napełnienia pęcherza

Kiedy pójść do lekarza?

Nie należy zwlekać z wizytą lekarską – wybierz się do lekarza, kiedy tylko zauważysz u siebie pierwsze objawy problemów z prostatą. Około 50. roku życia warto też wykonać profilaktyczne badania, nawet, gdy nie cierpisz na takie dolegliwości.

Jak dbać o prostatę?

W dbaniu o prostatę niezbędna jest aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Należy spożywać produkty bogate w cynk, kwasy Omega3 i witaminę B6. Warto stosować suplementy diety, takie jak Prostalong Vital (polecany mężczyznom po 35. roku życia) lub Prostalong Complex (polecany mężczyznom po 50. roku życia), zawierające naturalne substancje wspomagające proces prawidłowego funkcjonowania prostaty.

Czym jest suplement diety Prostalong?

Prostalong Complex i Prostalong Vital to suplementy diety wspomagające prawidłowe funkcjonowanie gruczołu prostaty.

Jaka jest różnica między Prostalong Vital a Prostalong Complex?

Prostalong Vital polecany jest mężczyznom po 35. roku życia. Zawiera połączenie żeń-szenia i innych składników (olej z pestek dyni, witamina B6, olej rybi Omega-3), które wspomagają sprawność seksualną i prawidłowe funkcjonowanie prostaty.

Prostalong Complex polecany jest mężczyznom po 50. roku życia. Wspomaga on prawidłowy proces oddawania moczu u mężczyzn. Zawiera 5 składników (olej z pestek dyni, palma sabalowa, cyn, witamina B6, olej rybi Omega-3) i wykazuje kompleksowe działanie.

Jak stosować suplement diety Prostalong?

Suplement diety Prostalong należy stosować codziennie, zażywając 1-2 kapsułki dziennie. Najlepiej podczas lub po posiłku popijając wodą.

complex

Męski sposóbna problemy z prostatą.

Prostalong Complex jest suplementem diety, który wspomaga prawidłowy proces oddawania moczu u mężczyzn i pomaga w utrzymaniu prawidłowego rozmiaru prostaty.

Dowiedz się więcej